معرفی بهترین دانشگاه های جهان
ادامه مطلب
فضای آموزشی و کتابخانه

روز دانشجو؛ معرفی تعدادی از بهترین دانشگاه های جهان

در سال ۱۳۳۲، در جریان مخالفت با ازسرگیری روابط ایران با بریتانیا و اعتراض به دیدار رسمی ریچارد نیکسون معاون رئیس‌جمهور وقت ایالات‌متحده آمریکا، سه دانشجو به نام‌های "مصطفی بزرگ نیا" و "احمد قندچی" و "مهدی شریعت رضوی"، در روز ۱۶ آذر در دانشگاه تهران، کشته شدند. پس از انقلاب این روز، روز دانشجو نامیده شد. اگر چه اتفاقی که منجر به نام گذاری این روز شد یک اتفاق سیاسی بود ولی روز دانشجو امروزه تنها به گرامی داشت ابعاد سیاسی حضور دانشجویان خلاصه نمی شود و مباحثی که دراین روز مطرح می شود کلیه مسائل مرتبط با دانشجو و دانشجویان را در بر می گیرد. 
از آنجایی که برخوداری از فضای آموزشی مناسب یکی از حقوق دانشجویان است و اهمیت بسیاری در کیفیت آموزش دارد به مناسبت گرامیداشت این روز، در این مطلب قصد داریم تا جدیدترین و زیباترین دانشگاه‌های جهان و همچنین بزرگ‌ترین و زیباترین دانشگاه ایران را به شما معرفی کنیم. در ادامه‌ی مطلب با ما همراه شوید.
 

ادامه مطلب

دانشکده های مهم تدریس طراحی مبلمان و دکوراسیون
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

با دانشکده های مهم تدریس طراحی مبلمان و دکوراسیون در جهان آشنا شویم (۱) فرانسه

طراحی مبلمان و دکوراسیون یکی از جذاب ترین حوزه هایی است که علاقه مندان به هنرمدرن می توانند در آن خلاقیت و نوآوری های خود را به نمایش گذاشته و از سوی دیگر به توسعه صنعت کمک نمایند. دانشگاه های متعددی درجهان به صورت اختصاصی این رشته را تدریس می کنند. دراین سری مطلب شما را دانشکده های مهمی که این رشته را ارائه می کنند آشنا می کنیم.

ادامه مطلب

کلبه پیچک
ادامه مطلب
نور و نورپردازی

کلبه پیچک

با توجه به اهمیت هوشمند سازی روشنایی در معماری راه حل‌های متنوعی برای کاربردهای مختلف وجود دارد.کنترل هوشمند سیستم روشنایی نه تنها میزان نور دهی را تحت کنترل می‌گیرد بلکه در صرفه جویی در مصرف انرژی نیز بسیار مؤثر است. در واقع در این روش هم از نور طبیعی و هم از نور تولیدی منابع نور، میزان نور مطلوب تامین خواهد شد و این فرآیند بطور اتوماتیک انجام می‌گیرد.

ادامه مطلب

دانشگاه دریانوردی Tornhuset در سوئد
ادامه مطلب
فضای آموزشی و کتابخانه

دانشگاه دریانوردی Tornhuset در سوئد

صفحات شیشه ای و فلزی که مجموعه جدید دانشگاه دریانوردی را در بر گرفته اند موجب ایجاد هویت خاص و متمایزی برای آن شده اند.

ادامه مطلب

جوایز مرتبط با معماری فضاهای آموزشی
ادامه مطلب
فضای آموزشی و کتابخانه

جوایز مرتبط با معماری فضاهای آموزشی

هرساله در دنیا مسابقات و رقابت‌های بسیاری در زمینه معماری و دکوراسیون برگزار می‌شوند که بعضی بین‌المللی و بعضی مختص به طراحان هر کشور هستند. با این وجود تعداد رقابت‌هایی که به طور خاص به موضوع فضاهای آموزشی می‌پردازد زیاد نیست. در ادامه به سه رقابت معتبر در این بخش اشاره می‌شود.

ادامه مطلب