دکوراسیون داخلی و روانشناسی: بازتابی از علایق شما
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

دکوراسیون داخلی و روانشناسی: بازتابی از علایق شما

راحتی، به روز بودن لوازم و به‌کارگیری رنگ‌های روز دنیا تنها بخشی از معیارهایی هستند که می‌توان برای دکوراسیون داخلی منازل در نظر گرفت. در واقع دکوراسیون چیزی فراتر از آنچه در مجلات و ژورنال‌های طراحی داخلی مشاهده می‌کنید، است. دکوراسیون حتی می‌تواند با شخصیت و علایق شما نیز گره خورد. اما چگونه؟

ادامه مطلب

دکوراسیون داخلی و روانشناسی
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

دکوراسیون داخلی و روانشناسی: شما ارزشمندید

با وجود اینکه در طراحی دکوراسیون داخلی به زیبایی اهمیت می‌دهیم اما اگر منصفانه و از نگاه روانشناسی به این موضوع نظر کنیم متوجه می‌شویم که در کمال تعجب خودمان در این زیبایی کمترین سهم را داریم. ما همیشه تلاش می‌کنیم که یک دکوراسیون زیبا و چشم‌گیر خلق کنیم. بله چشم‌گیر! در واقع بخشی از هدف ما، زیبایی و جلوه بیشتر محیط خانه از نگاه افراد دیگر است. این موضوع به‌هیچ‌وجه نکوهیده نیست اما سؤال اینجاست که ما در کجای این ماجرا قرار داریم؟ چقدر در دکوراسیون داخلی منزل خود احساس راحتی می‌کنیم؟ آیا احساس زیبایی را با راحتی یکی می‌دانیم؟

ادامه مطلب

تغییرات کوچک، نتایج بزرگ
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

دکوراسیون داخلی و روانشناسی: تغییرات کوچک، نتایج بزرگ

اگر از آن دسته افرادی هستید که فعالیت های یکنواخت و عادی، همان که برخی به آن روزمرگی می گویند برایتان جالب نیست و از نظر روحی کسل و خسته تان می کند حتما راه حلش را هم می دانید. ایجاد تغییر و تنوع هرچند کوچک می تواند برای شما جذابیت ایجاد کند. این تغییرات هم حاصل خلاقیت شما هستند و هم موجب می شوند تفکر خلاق و روحیه و نشاطی که لازمه یک زندگی سالم و رو به جلو است تقویت شود. درهمین زندگی روزمره یکی از بزرگترین بسترهای گذران عمر شما خانه است. محلی که درآن استراحت می کنید، به علائق خود می پردازید و با خانواده خود ارتباط برقرار می کنید. لازم به گفتن نیست که بخشی از انرژی، آرامش و آسایشی که در خانه فراهم است از دکوراسیون آن و نحوه قرارگیری و چیدمان اشیاء کنار هم حاصل می شود پس چگونگی آن می تواند عامل کسالت یا نشاط شما گردد. هر قدر هم از دکوراسیون داخلی منزل خود راضی باشید پس از مدتی فضای آن برای شما تکراری و کسل‌کننده می‌شود. این موضوع رنج‌آورترین قسمت طراحی داخلی است چراکه معمولاً با صرف هزینه قابل‌توجه و وقت زیاد به یک نتیجه مطلوب رسیده‌ایم اما هرچه زمان بیشتر می‌گذرد همه چیز عادی‌تر جلوه می‌کند. از سوی دیگر افزودن لوازم و تجهیزات دکوراتیو بزرگ مانند مبلمان و میز ناهارخوری جدید نیز نه‌تنها مقرون‌به‌صرفه نیست بلکه حتی ممکن است به‌طور کامل با دکوراسیون جاری در محیط هم سازگار نباشد. در این شرایط چه راهی به ذهنتان می‌رسد؟ اگر کمی باحوصله باشید احتمالاً تغییر یا در واقع تغییرات کوچک!

ادامه مطلب

بافتهایی که آرامش می دهد
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

دکوراسیون داخلی و روانشناسی:بافتهایی که آرامش می دهد

همه ی ما پس از گذراندن یک روز سخت کاری هنگام بازگشت به خانه دنبال فضای آرام و امنی هستیم که در آنجا استراحت کنیم و به آرامش برسیم.استفاده از بافت هایی که حس آرامش بخشی دارند می تواند به داشتن چنین فضایی کمک کند.شاید تا کنون به این نکته توجه نکرده باشید که چرا افراد معمولا برای ایجاد تنوع درحال و هوای خود به بیرون از خانه می روند بخش عمده ای از این انتخاب به تاثیر محیط باز می گردد.هوای تازه، گلها و گیاهان مختلف، صدای آواز پرندگان همگی آیتم هایی هستند که در بیرون از خانه وجود دارند و نقش مستقیم در انتقال احساس آرامش را برعهده دارند.پس از نقش طبیعت در انتقال احساس آرامش غافل نشوید شاید قدم نخست استفاده از بافت های موجود در طبیعت باشد.یک میز چوبی ، یک وسیله تزئینی ازسنگ مرمر ، روکش های مخملی آبی رنگ برای مبلمان همگی آیتم هایی است که می توان به خوبی از آنها در دکوراسیون منزل استفاده کرد.

ادامه مطلب

همه‌چیز برای اوقاتی خوش در خانواده
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

دکوراسیون داخلی و روانشناسی: همه‌چیز برای اوقاتی خوش در خانواده

خانه مکان امن ماست؛ جایی که از هیاهو و مشغله‌های بیرون به آن پناه می‌بریم. برای دوری از دغدغه‌های کاری، مشغله‌های اجتماعی، سروصدا و … به آسایش در خانه و سپری کردن اوقاتی خوش در کنار خانواده امید داریم. طراحی داخلی و چیدمان دکوراسیون خانه در ایجاد این حس امنیت و راحتی افراد خانواده نقش بسزایی دارد. سبک خانه‌ی ما، در یک نگاه شخصیت ما را نیز به نمایش می‌گذارد. برای داشتن یک خانه‌ی راحت و زیبا و آرامش‌بخش در گام نخست، باید علایق خود و سایر افراد خانواده را بهتر بشناسیم. علاوه بر این در چیدمان و انتخاب رنگ‌ها باید آگاهانه عمل کنیم تا تأثیر مثبتی بگیریم.   

ادامه مطلب

فضاهایی برای آرامش بیشتر
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

دکوراسیون داخلی و روانشناسی: فضاهایی برای آرامش بیشتر

بعد از ساعات کاری به چه چیزی نیاز دارید تا خستگیتان را به در کند؟ مطمئنا یک فضای آرامش‌بخش برای استراحت ازهر چیزی ضروری‌تر است. شلوغی، سرو صدا، سرعت و مشغله‌ی زندگی شهری حسابی جسم و روح را خسته می‌کند. مهم نیست خانه‌تان بزرگ باشد یا نه می‌توان به راحتی فضایی را که در اختیار دارید به محیطی برای تمدد اعصاب اختصاص دهید. رنگ‌های روشن، مصالح نرم و هندسه سبک اشیاء در این راه بیشترین کمک را می‌کنند. با آگاهی در انتخاب مبلمان و طراحی دکوراسیون داخلی می‌توان فضای مد نظر را ایجاد کرد. این آرامش تنها مختص فضای خانه نیست برای اینکه بازده کاری بالایی داشته باشید باید دکوراسیون محیط کاریتان نیز به شما احساس آرامش و راحتی انتقال دهد. آرامش دفتر تجاری شما بر مشتریان تاثیرگذار است٬ مریض در مطبی که احساس آرامش داشته باشد با پزشکش راحت‌تر خواهد بود. پس هدف اصلی در طراحی داخلی یک مکان، ایجاد آرامش و راحتی است.
 

ادامه مطلب

دکوراسیون داخلی و روانشناسی: شما هنرمندید
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

دکوراسیون داخلی و روانشناسی: شما هنرمندید

خودتان طراح و سازنده یک وسیله باشید و علاوه بر استفاده از آن از مراحل ساخت و لذت خلق یک محصول زیبا هم بهره ببرید. هرکسی درون خود هنرمندی نهفته دارد که زیبایی‌ها را به‌وجود می‌آورد. پس چرا این هنرمند را در نطفه خفه کنیم و اجازه‌ی شکوفایی به آن ندهیم؟ راحت‌ترین کار ساختن چیزهای مختلف برای خانه است. این کار علاوه بر اینکه بسیار لذت‌بخش است و برای روحیه شما خوب است، می‌تواند استعداد‌ها و سلیقه شما را شکوفا کند. همچنین با ساختن انواع وسایل خانه نه تنها در هزینه‌ها به مقدار زیادی صرفه‌جویی می‌کنید بلکه خانه شما رنگ‌و‌بویی یکه و متفاوت می‌گیرد که نشان از شخصیت و سلیقه شما دارد. در ادامه به شما راهکارهایی ارائه می‌دهیم که بتوانید از آن‌ها در زیبا سازی خانه خود استفاده کنید، اوقاتی خوش را تجربه کنیدو از این که از خلاقیت و توانایی خود استفاده کرده اید لذت ببرید.

ادامه مطلب