دکوراسیون در خدمت مبتلایان به ایدز
ادامه مطلب
معماری معاصر

دکوراسیون در خدمت بیماران مبتلا به ایدز

۱۰ آذر ماه، روز جهانی ایدز  است. از سال ۱۹۸۸، هرساله برای اولین روز از ماه دسامبر، شعار خاصی را در نظر می گیرند. هدف از این کار یادآوری این موضوع است که ویروس ایدز، هنوز از بین نرفته است و لازم است که کارهای مختلفی در این ارتباط صورت گیرد. شعار امسال روز جهانی ایدز "سلامتی حقی برای همه" است.

ادامه مطلب

طراحی متفاوت دندان پزشکی
ادامه مطلب
فضای بهداشتی و درمانی

طراحی متفاوت بخش دندان پزشکی بیمارستان سلطنتی لندن

تصاویر زیر مربوط به بخش دندان پزشکی بیمارستان سلطنتی لندن واقع در Whitechapel است که توسط تصویرگر بریتانیایی Stephen Smith خلق شده است.Whitechapel نام ناحیه ای در لندن است که بیشتر ساکنان آن مهاجر و فقیر هستند.

ادامه مطلب

پروژه طراحی فضای شیمی درمانی در فضای باز
ادامه مطلب
فضای باز

پروژه طراحی فضای شیمی درمانی در فضای باز توسطVANDERSALM aim

تابستان امسال،بیمارستان Tergooi در Hilversum،غرفه ای را راه اندازی کرد که در آن بیماران مبتلا به سرطان ،مراحل شیمی درمانی خود را در فضای باز طی می کنند.

ادامه مطلب

کلینیک و مراقبت از چشم Eye Eye
ادامه مطلب
فضای بهداشتی و درمانی

کلینیک و مراقبت از چشم Eye Eye به طراحی Best Practice architecture

با ساختن کلینیک در یک ساختمان آجری واقع شده درCapitol Hill ، در همسایگی Seattle ، Eye eye به دنبال آن است که تصاویر خیابان و همچنین مشتریان ، که در حال امتحان کردن عینک هستند را بازتاب دهد.

ادامه مطلب

بیمارستان کودکان بومرنگ
ادامه مطلب
فضای بهداشتی و درمانی

بیمارستان کودکان بومرنگ

ضرورت به کارگیری رنگ، فرم و فضا به عنوان عامل مؤثر در بهبود و مداوای بیماران امری اجتناب ناپذیر است.دانشمندان سعی می کنند از کودکان برای تحقیقات خود در زمینه ی رنگ استفاده کنند، زیرا کودکان تحت تأثیر آموخته های خود قرار ندارند و این مسئله موجب به حداقل رساندن عوامل بیرونی است. به دلیل حساسیت موضوع، طراح گرافیک محیطی باید زمینه ی مطالعاتی و تحقیقاتی در مورد رنگ و فرهنگ، روانشناسی رنگ ها و درک فضایی از رنگ داشته باشد، تا به نتایج مفیدی در کاربرد رنگ و فرم و ابعاد در فضای طراحی برسد.

ادامه مطلب