رسالت تولید صندلی استاندارد
ادامه مطلب
فضای اداری

رسالت تولید صندلی استاندارد و اهمیت ترویج استفاده از این نوع صندلی

ساعت‌های متمادی کار روزانه در اغلب سازمان‌ها و شرکت‌ها و برای اکثر افراد به‌صورت نشسته سپری می‌شود. به‌خصوص این روزها که فناوری اطلاعات و به‌کارگیری گسترده ابزار فنّاورانه انجام بسیاری از فعالیت‌ها از پشت میز و بدون نیاز به تحرک و مراجعه فیزیکی را مقدور و رایج کرده است. در طول این ساعت‌های پرمشغله صندلی با در برگرفتن بدن و ایجاد امکان تحرک مناسب برای فرد نقشی کلیدی در کاهش یا افزایش خستگی و تنش‌های حاصل از کار روزانه دارد. صندلی خوب و راحت به مدد فرد می‌آید و صندلی نامناسب با وارد ساختن آسیب به بدن در طول زمان موجب فرسودگی و گاه بیماری شخص می‌شود. 

همین چند جمله کافی است تا اهمیت بهره‌گیری از صندلی استاندارد در فضاهای کاری روشن شود. حال پاسخ به این سؤال باقی می‌ماند که چه کسانی متولی این رسالت هستند که درصد بالاتری از افراد شاغل از این امکان اولیه بهره‌مند شوند. پاسخ چندان سخت نیست. همه عوامل درگیر در فرایند تولید تا عرضه که شامل عوامل قانون‌گذار، حامی و نظارت‌کننده نیز می‌شوند از یکسو مسئولند که صندلی باکیفیت و استاندارد را به قیمت مناسب در دسترس قرار دهند و از سوی دیگر این فرهنگ بایستی در توزیع‌کنندگان و فروشندگان کالا، کارفرمایان، طراحان داخلی و مصرف‌کنندگان نهایی توسعه یابد که با دقت و وسواس بیشتری نسبت به‌گزینش و انتخاب صندلی مناسب اقدام کنند.  

 

ادامه مطلب

خرید صندلی مدیریتی فرا MF860 داتیس
ادامه مطلب
فضای اداری

تحلیل و بررسی خرید صندلی مدیریتی فرا MF860 داتیس

صندلی مدیریتی فِرا داتیس از جمله صندلی های اداری است که شاید کمتر کسی در
بازار مبلمان اداری بتواند خوب بودن آن را انکار کند. جدا از بحث ظاهری که امری
است سلیقه ای، این صندلی از نظر راحتی و نشستن برای مدت طولانی گزینه مناسبی است.
ظاهر زیبا و اسپرت این صندلی الهام گرفته شده از صندلی خودروی فراری است و باعث
شده تا علاوه بر مصرف اداری، طرفداران خانگی نیز این صندلی را برای میز کامپیوتر
خود انتخاب کنند . با این حال وقتی قصد خرید یک صندلی را داریم که برای مدت طولانی
میخواهیم روی آن بنشینیم و کار کنیم، اولین اولویت ما راحتی صندلی هست نه ظاهر آن!

ادامه مطلب

صندلی با طراحی متفاوت
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

صندلی با طراحی متفاوت

هنرمندی به نام Ara Levon Thorose از شهر دیترویت ، لس آنجلس تحت تاثیر طراحی سه بعدی و صنعتی  مجموعه ای خاص به نام گروه لوله را طراحی کرده است. این مجموعه ی متفاوت شامل ۳ صندلی مجسمه وار به نام های ، ۷M به رنگ آبی ، ۶M به رنگ قرمز و۳M  به رنگ زرد می باشد.

ادامه مطلب

طراحی خلاقانه صندلی
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

طراحی خلاقانه صندلی

برای خلق صندلی، کلارک با یک سری متخصص خم کردن چوب در اوکلند کار کرده است. بلوط به شکل ورقه در آمد و ورقه...

ادامه مطلب

مشهورترین طراحان مبلمان مدرنیست ایتالیائی
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

مشهورترین طراحان مبلمان مدرنیست ایتالیائی (۴) ، Osvaldo Borsani

(۱۹۱۱-۱۹۸۵) Osvaldo Borsani طراح ایتالیایی در سال ۱۹۵۳ شرکت Tecno را  همراه با برادر دوقلوی خود تاسیس نمود، که به عنوان شرکتی که با رویکرد فن آوری به طراحی مبلمان می پردازد شناخته شد. این شرکت به جهت طراحی لاستیک مسلح جهت صندلی راحتی P40 که فشار بسیاری را تحمل می نمود، به معروفیت بسیاری رسید.  در قطعات مبلمان طراحی شده توسط وی برقراری تعادل میان خطوط و منحنی ها همچنین عملکرد و ظرافت، سبکی و استحکام بسیار چشمگیر بود.

ادامه مطلب

نمونه ای از تولیدات متفاوت یک شرکت ایتالیائی
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

نمونه ای از تولیدات متفاوت یک شرکت ایتالیائی موفق در زمینه نشیمن ها

در این گروه از مطالب تلاش می نمائیم تا نمونه های موفق و مطلوب از  طراحی و تولیدات خوب جهانی را معرفی نمائیم . امیدواریم که تولیدکنندگان موفق ایرانی بتوانند از این نمونه های خوب ایده های جالبی درک و دریافت نمایند.در اولین نمونه از این مطالب تولیدات شرکت ایتالیائی  PLANK  را به نمایش می گذاریم .

ادامه مطلب

قیمت صندلی
ادامه مطلب
فضای اداری

قیمت صندلی

در مورد قیمت صندلی لازم است که مطالب بسیاری بگوئیم :
چه عواملی در تعیین قیمت صندلی مطرح است؟
آیا به جز عوامل کیفی در ساخت صندلی ، شامل متریال مصرفی و نحوه بکارگیری این متریال است ، موارد دیگری هم در تعیین قیمت صندلی مطرح است؟

ادامه مطلب

نمایش گروهی صندلی های معماران معاصر ایران
ادامه مطلب
رویدادها

نمایش گروهی صندلی های معماران معاصر ایران

نخستین نمایشگاه ارائه صندلی‌های طراحی‌شده توسط معماران معاصر ایران در فرهنگسرای نیاوران افتتاح شد.
الناز طهرانی – مدیر هنری این نمایشگاه – در گفت‌وگو با خبرنگار بخش هنرهای تجسمی ایسنا، اظهار کرد: پس از جنگ جهانی اول تا قبل از شکل‌گیری طراحی صنعتی و ترویج آن، در دنیا معماران طراحی مبلمان را انجام می‌دادند، به‌گونه‌ای که در موزه هنرهای معاصر نیویورک از هزار صندلی‌ طراحی‌شده‌ای که نمایش داده می‌شود، حدود ۸۰۰ صندلی توسط معماران تولید شده و چون این‌ کار تا کنون در ایران سابقه نداشته، تصمیم گرفتیم از معماران داخلی برای طراحی صندلی استفاده کنیم.

ادامه مطلب