صندلی ارگونومیک
ادامه مطلب
رویدادها

بهداشت حرفه‌ای و اهمیت صندلی ارگونومیک

هشتم اردیبهشت ماه (۲۸ آوریل) توسط سازمان بین‌المللی کار به‌عنوان روز بهداشت حرفه‌ای نام‌گذاری شده است. این روز فرصتی است تا به اهمیت سلامت جسمی کارکنان و جلوگیری از بیماری‌ها و حوادث ناشی از کار بپردازیم. یکی از موارد پر اهمیت در رابطه با محیط کار که بخش قابل توجهی از جامعه شاغل با آن سر و کار دارند صندلی اداری است. صندلی‌های ارگونومیک امروزه یکی از راه‌حل‌های طراحان مبلمان اداری برای حفظ سلامت مفاصل و ستون فقرات کارمندان هستند و طی دو دهه گذشته نیز بسیار مورد توجه بوده‌اند. این توجه موجب شده تا استانداردهای صندلی ارگونومیک به‌مرور زمان اصلاح شود و محصولاتی با ویژگی‌های متعدد قابل تنظیم به بازار عرضه شود.

ادامه مطلب

جلوگیری از خستگی در محیط کار
ادامه مطلب
فضای اداری

ده نکته طلایی برای جلوگیری از خستگی و آسیب جسمی در محیط کار

اغلب محیط‌های اداری با تمام تفاوت‌هایی که با یکدیگر دارند دست‌کم در یک مورد با هم به اشتراک رسیده‌اند و آن چیزی نیست جز خستگی!

خستگی در محیط کار معمولاً از نشستن‌های طولانی مدت بر روی صندلی‌های غیراستاندارد و قرار گرفتن در پشت میزهایی با ارتفاع نامناسب ناشی می‌شود. این موضوع سبب شده تا در چند دهه گذشته طراحی مبلمان اداری شکلی نو به خود بگیرد و اصولی به نام ارگونومی در ساخت آنها رعایت شود.

ادامه مطلب