5 نکته مهم در طراحی فضای کار
ادامه مطلب
فضای اداری

۵ نکته مهم در طراحی فضای کار

امروزه شرکت‌ها و محیط‌های کار مکان‌های بسیار مهمی هستند که اکثر ما هرروزه مقدار زیادی از وقت خود را در آن می‌گذرانیم. بنابراین چگونگی طراحی داخلی آن‌ها اهمیت بسیاری دارد و در روحیه کارکنان و در بازدهی و بهتر کار‌کردن آن‌ها نیز می‌تواد تاثیر زیادی داشته‌باشد. در این مقاله به پنج نکته کوچک اما تاثیرگذار در طراحی محیط کار می‌پردازیم.

ادامه مطلب

مبل چوب پنبه ای
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

مبل چوب پنبه ای (Lucie Koldova)

مبل چوب پنبه ای طراحی شده بوسیله “Lucie Koldova” لوئیس کولدوا طراحی از جمهوری چک می باشد. وی پس از فارغ التحصیل شدن از آکادمی هنر در سال ۲۰۰۹ در پراگ شروع به فعالیت در حوزه معماری کرد، سپس به پاریس رفت و در ۲۰۱۲ استودیوی هنری خود را تاسیس کرد و در زمینه های مبلمان و نورپردازی به طراحی کالا مشغول شد .

ادامه مطلب

طراحی بشردوستانه
ادامه مطلب
دکوراسیون درخدمت نیکوکاری

طراحی بشردوستانه

برای تعداد در حال رشدی از طراحان مسائل و بحران‌های اجتماعی فراتر از تیتر روزنامه‌ها است. نگرانی و معضل‌هایی از بیکاری تا بیماری‌هایی مانند ایدز باعث شده‌اند تا طراحان دست‌به کار شوند و موج جدیدی از طراحی بشردوستانه به وجود بیاید.
۱۵ سال پیش هیچکس فکر نمیکرد بتوان طراحی را به مشکلات اجتماعی ربط داد و درگذشته طراحی داخلی و معماری فقط مختص به افراد با توانایی مالی بالا و خانه‌های لوکس بود.
برای سهیم بودن در این موضوع کارهای متفاوتی انجام شده است و در بخش‌های متفاوت می‌توان اثرگذار بود که در زیر به چند نمونه از این کارها اشاره می‌شود.

ادامه مطلب

طراحی سونا
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

طراحی سونایی که با ابعاد خانه ی شما تغییر سایز می دهد

کمپانی آلمانی سونا و جکوزی KLAFS یک سونا با قابلیت جمع شدن را جهت استفاده در خانه طراحی نموده است.

ادامه مطلب

بازسازی خانه
ادامه مطلب
books

بازسازی خانه

این خانه ی یک طبقه ای دوران ویکتوریا، در ملبورن استرالیا، ، با طراحی t به خانه ای دوبلکس با سبک معاصر تبدیل شده است. طرح بازسازی خانه به گونه ای هوشمندانه و بسیار جذاب انجام شده و الگویی مناسب برای این گونه تغییرات ایجاد کرده است.

ادامه مطلب

ساختمان هتل Babylon با نمای سبز
ادامه مطلب
سایر فضاهای عمومی

ساختمان هتل Babylon با نمای سبز

فاز اول پروژه ۳.۴ هکتار است که بین جاده و ساحل قرار گرفته و شامل فضای سبز و فضاهای متنوع و خصوصی است.این مجموعه در ۱۶ کیلومتری فرودگاه بین المللی Danang قرار گرفته است.در این مجموعه ۳ نوع محل اقامت وجود دارد که عبارتند از:ویلای ساحلی،خانه های ییلاقی و ساختمان هتل.در این استراحتگاه، ساختمان چند طبقه هتل Babylon طراحی شده است.گیاهان از سرتاسر این ساختمان بتنی بالا می روند.این ساختمان در خط ساحلی ویتنام توسط گروه معماری Vo Trong Nghia طراحی شده است.
تنوع در فضاهای طراحی شده برای این مجموعه افراد زیادی را به اقامت در این هتل جذب می کند و طراحی بخش های تفریحی و رفاهی و ورزشی لحظات خوشی را برای آن ها به ارمغان می آورد.

ادامه مطلب

تجربه جدید از نور برای فضای داخلی
ادامه مطلب
نور و نورپردازی

تجربه جدید از نور برای فضای داخلی

نسل جدید چراغهای OLED شبیه یک ماهی شناور درآب که به طور مداوم قابلیت تغییر شکل ظاهری خود را دارد.

ادامه مطلب