books

دکوراسیون فروشگاه

دکوراسیون فروشگاه از نظر شما تا چه اندازه به طراحی دکوراسیون کافی شاپ یا منازل شباهت دارد؟ رفتن به فروشگاه‌‌ها سال هاست که به بخشی از زندگی روزمره ما تبدیل شده است. ما به فروشگاه می‌رویم، مایحتاج خود را می‌خریم و حسابی جیب خود را خالی می‌کنیم بدون آنکه تصور کنیم چیزی بیش از نیاز، ما را به خرید کردن در فروشگاه وا می‌دارد. حقیقت این است که دکوراسیون فروشگاه نه تنها برای زیباسازی بلکه به منظور فروش بیشتر به اجرا در می‌آید و در این میان، عوامل زیادی نظیر سن، جنس و تعداد مشتریان، میزان و نوع اجناس، مساحت فروشگاه و محل قرارگیری کالاها بر دکوراسیون فروشگاه تاثیر می‌گذارند. با این وصف، ظاهرا تفاوت‌‌های اساسی میان دکوراسیون فروشگاه با منازل و سایر اماکن تجاری وجود دارد.

ادامه مطلب

چیدمان فروشگاه
ادامه مطلب
فضای تجاری و فروش

چیدمان فروشگاه

نحوه چیدمان فروشگاه و محل قرار گرفتن اجزای اصلی مانند قفسه ها ، ورودی و خروجی ، صندوق دریافت از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که تعیین کننده نحوه جریان ورود خروج و مسیر بازدید مشتریان است. یک چیدمان بد می تواند باعث خستگی مشتریان شود و یا باعث دیده نشدن بعضی اجناس گردد.

ادامه مطلب

شرکت دکوراسیون داخلی
ادامه مطلب
فضای تجاری و فروش

شرکت دکوراسیون داخلی

شرکت دکوراسیون داخلی Penda به تازگی طراحی داخلی فروشگاه Outlet Wakaka  را به اتمام رسانده است.”Wakaka یک شرکت توسعه دهنده ی نرم افزارهای چینی است.”در طراحی داخلی این فروشگاه از یک سری جعبه های چوبی که به صورت مرتب در کنار یکدیگر چیده شده اند استفاده شده است.

ادامه مطلب

سبک های طراحی فروشگاهها 3
ادامه مطلب
فضای تجاری و فروش

سبک های طراحی فروشگاهها ۳- (CHIC)

سبک های دکوراسیون فروشگاهها: (Concept stores)در این سری از مطالب نمونه هائی از پنج سبک رایج در طراحی فروشگاه را عرضه می کنیم و امیدواریم که بتوانیم کمکی به ارتقاء سطح طراحی فروشگاهها بنمائیم، گرچه که طی چند سال اخیر شاهد ایجاد فروشگاههائی با طراحی های فاخر بوده ایم، اما ارائه این مطالب نیز شاید کمکی به یاد آوری سبکهای اجرا شده در سایر نقاط جهان باشد.این سبک ها عبارتند از: َ             ARTY – BRIGHT – CHIC – EPURE – NATURALدر این مطلب تصاویری از فروشگاههای طراحی و اجرا شده با سبک   CHIC   ارائه خواهیم نمود: 

ادامه مطلب

فروشگاه
ادامه مطلب
فضای تجاری و فروش

فروشگاه

 Nendo طراح ژاپنی – کانادایی به تازگی بازسازی و طراحی داخلی فروشگاه Seibu Shibuya  واقع در ژاپن را به اتمام رسانده است.Nendo تحصیلات آرشیتکتی خود را در سال ۲۰۰۲ در ژاپن به پایان رساند و استودیو Nendo را در همین سال تاسیس نمود. وی در سالهای بعد شعبه هایی را در میلان و مکانهای دیگر افتتاح نمود.

ادامه مطلب

مصاحبه با ماسامیشی کاتایاما
ادامه مطلب
بزرگان معماری

مصاحبه با Masamichi Katayama ماسامیشی کاتایاما طراح ژاپنی از شرکت Wonderwall واندروال

Wonderwall واندروال یک شرکت طراحی داخلی است که در سال ۲۰۰۰ بوسیله Masamichi Katayama ماسامیشی کاتایاما تاسیس شده است. گرچه مرکز این استودیو در توکیو قرار دارد لیکن کاتایاما و تیم همکارش گروه وسیعی از پروژه ها را در سراسر جهان به انجام رسانده اند، که شامل کارهائی در اروپا ، چین و استرالیا می باشد. شرکت Wonderwall واندروال اخیرا مشغول انجام پروژه ای برای شرکت تولید لباس Diesel دیزل می باشد، آخرین پروژه فروشگاه خرده فروشی در شهر نیویورک، که بخشی از ایجاد کانسپت جدیدی از برند diesel دیزل در سطح جهانی است که در حال انجام می باشد.   در موقعیتی که فروشگاه مذکور در حال بازگشائی است، یکی از سایت های مشهور دکوراسیون به نام   designboom مصاحبه ای با کاتایاما در مورد چگونگی شکل گیری و رشد این پروژه و نظرات شخصی و فلسفه طراحی ایشان انجام داده است که در اینجا متن این مصاحبه را که می تواند برای طراحان ما الهام بخش باشد می آوریم :

ادامه مطلب

فروشگاه Linen Club
ادامه مطلب
فضای تجاری و فروش

فروشگاه Linen Club طراحی شده توسط JGA و FRDC در Bangalore،هند

هدف:
به منظور جذب مشتری و شناخته شدن به عنوان مرکزی الهام بخش،در خور کیفیت کتان و با توجه به انتظارات مشتری از سابقه و زمینه فعالیت برندها،هند هنوز پارچه ها و لباس های متناسب با انتخاب مشتریان را،به صورت خرده فروشی ارائه می دهد.روش های سنتی خرده فروشی پارچه از دو قرن پیش و یا بیشتر ،با اندکی نو آوری در طراحی فروشگاه ها وجود داشته است.نو آوری Linen Club در طراحی ،متناسب با برند و انتظار مشتریانش ، موجب شده است فروشگاه این انجمن در مقایسه با همتایانش مجزا و متفاوت باشد.

ادامه مطلب