رنگ طلایی در دکوراسیون
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

رنگ طلایی در دکوراسیون

رنگ طلایی از جمله زیباترین و جذاب ترین رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی خانه های امروز به شمار می رود که طرفداران زیادی هم دارد.

ادامه مطلب

درباره رنگ سال چه می‌دانید؟
ادامه مطلب
سبک زندگی

درباره رنگ سال چه می‌دانید؟

شاید همه شما بارها رنگ سال را شنیده باشید یا حتی مشتاق فهمیدن آن باشید اما چگونگی انتخاب شدن آن و یا استفاده از آن را ندانید.
موسسه پانتون که در ابتدا یک شرکت چاپ و رنگ بود از سال ۲۰۰۰ رسم انتخاب «رنگ سال» را بنا نهاد و با استقبال قابل توجهی از سوی طراحان مد و هنرمندان رو به رو شد. رنگ سال به منظور بیان حال و هوای آنچه که در حال وقوع در روح زمان جهانی است، تعیین می شود. رنگی که در سراسرجهان طنین انداز می شود، رنگ سال پانتون بازتابی است از آنچه که مردم سراسر دنیا به دنبال آن هستند.

ادامه مطلب

انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

۱۰ ترفند طراحان برای انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی

رنگ از جمله ویژگی‌های مهم دکوراسیون داخلی است که تأثیر مستقیمی در زیبایی محیط دارد. به‌واقع تا زمانی‌که رنگ مناسب را انتخاب نکنید، نوع مبلمان، چینش وسایل و تراکم آنها چندان ارزشی در دکوراسیون نخواهند داشت.یعنی اگر رنگ را به درستی انتخاب نکنیم، نتیجه مورد نظر را از تغییر چیدمان خانه نخواهیم گرفت. رنگ‌ها تأثیر قابل توجهی در ایجاد هماهنگی میان عناصر موجود در دکوراسیون داخلی دارند و از این رو همواره مورد توجه طراحان  قرار می‌گیرند. با این حال، برای افراد عادی و غیرحرفه‌ای همواره این سؤال مطرح است که چه رنگ‌هایی را برای فضای منزل خود انتخاب کنند و چگونه آنها را به کار ببرند. اگر شما نیز به دنبال پاسخی برای این سؤال هستید، این مطلب را از دست ندهید چون در اینجا با ۱۰ اصل طراحانه در مورد رنگ در دکوراسیون و اثرات آن آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب

ترکیب رنگ با خاکستری
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

۱۰ترکیب رنگ مناسب با رنگ خاکستری

خاکستری یکی از رنگ‌های خنثی است که از ترکیب دو رنگ سیاه و سفید به دست می آید. دارای ظاهری آرام، مرموز و در عین حال از متنوع‌ترین رنگ‌ها است. استفاده از این رنگ در دکوراسیون داخلی باعث جذابیت در فضا می‌شود. خاکستری از جمله رنگ‌هایی است که به راحتی می‌توان آن را با رنگ‌های دیگر ترکیب کرد و یک زیبایی خاصی به دکوراسیون داخلی خانه شما بدهد اما باید بدانید چگونه رنگ خاکستری در کنار رنگ‌های دیگر قرار می‌گیرد. ما در این مطلب ۱۰ ترکیب رنگ مناسب با رنگ خاکستری را بیان کرده‌ایم. با ما همراه باشید. 

ادامه مطلب

ترکیب رنگ اتاق نشیمن
ادامه مطلب
نشیمن و پذیرایی

ایده‌هایی برای ترکیب رنگ جذاب‌تر اتاق نشیمن

هرکسی که قدری با طراحی داخلی آشنایی داشته باشد می داند که رنگ در فضای داخلی عنصر بسیار مهمی است. هر رنگی انرژی مختلفی را منتقل می‌کند و می‌تواند فضای یک اتاق را به طور کلی تغییر دهد. استفاده درست از رنگ‌ها می‌تواند عیب‌ها و ایرادات یک اتاق را بپوشاند و باعث شود که محیط مدنظر شما در طراحی داخلی بسیار خوب عمل کند. در اینجا به بررسی چند نمونه از طراحی داخلی با استفاده از رنگ‌های جذاب می‌پردازیم.

ادامه مطلب

دکوراسیون رنگارنگ خانه ای در تایوان
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

دکوراسیون رنگارنگ خانه ای در تایوان

استودیو طراحی Waterfrom تایوان، با الهام از الگوهای به کاررفته در لباس و پوشاک ، یک دکوراسیون داخلی رنگارنگ را در تایپه برای یک طراح مد جوان به نام Chen خلق کرده است. این خانه‌ی پر جنب‌وجوش  از کنار هم قرار گرفتن رنگ‌های روشن و تیره شکل‌گرفته و دارای جذابیت ریتمیک و هندسی است.

ادامه مطلب